Warsztaty dla DMD

W październiku na Warsztatach mieliśmy tez przyjemność gościć panią mg. Natalie Mruszczyk. Jeszcze przed pandemia Covid 19 poprosiła o możliwość wzięcia udziału w warsztatach dla DMD we Wrocławiu. Pani Natalia przyjechała do Wrocławia jako nauczyciel pracujący na co dzień z chłopcem na DMD w Szczecinie.

Poprosiłam ja o rozmowy z rodzicami na warsztatach, miała dostęp do wszystkich zajęć. Chciałam, żeby nauczyciel zobaczył DMD w jego „naturalnym środowisku “, bez oceniania, bez jakiegokolwiek przymusu.

Nie ukrywam, że mam nadzieje, był to początek i zalążek tego, co chcielibyśmy małymi kroczkami na warsztatach kontynuować…tak jak kontynuujemy szkolenia rehabilitantów w zakresie DMD.

Projekt zakłada szkolenia nauczycieli wspomagających chłopców z DMD z całej Polski, w czym bardzo pomocna okazała sie pani mg. Natalia Mruszczyk.

Pani Natalia wysłała do Fundacji list z prośbą o przekazanie go dalej……….Jeżeli ktoś z was widzi taka potrzebę i jest chętny, prosimy o wydrukowanie i rozpowszechnianie dalej, w szkołach do których uczestniczą chłopcy z DMD. Prezes Iveta Spolnikova