IDEBENONE

IDEBENONE

 Idebenone to odpowiednik (wariant) Koenzymu Q10 (KoQ10), niezbędnego elementu procesu produkcji energii każdej komórki. Żadna inna substancja nie może go zastąpić i życie bez niego nie istnieje. Aby organizm mógł wytworzyć odpowiedź immunologiczną, konieczna jest stała dostawa energii, a do produkcji tej energii potrzebna jest stała i odpowiednia ilość KoQ10.

KoQ10 posiada bardzo silne właściwości antyoksydacyjne, które chronią przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki. W skrócie, wolne rodniki to bardzo reaktywne cząsteczki, które mogą wiązać się i uszkadzać (lub niszczyć) komórki. Uszkodzenia oksydacyjne wywołane przez wolne rodniki są przyczyną procesu starzenia. Antyoksydanty pomagają neutralizować wolne rodniki. Antyoksydanty najlepiej działają razem, a KoQ10 współdziała z innymi antyoksydantami tj. wit. C, E i beta-karoten.

  • Badania wykazały, że idebenone wspomaga energię komórkową.
  • Idebenone może chronić przed zatruciem w wyniku spożycia pewnych produktów tj. glutaminian sodu, sztuczne słodziki, zupy i mięso w puszkach oraz przyprawy.
  • Idebenone wspomaga funkcje mitochondrialne.

http://salemander.org.pl/idebenone/#more-265

KIM-90308-3